تبلیغات
آرامشی در راستی - افکارتان را در آینه ببینید!

*افکارتان را در آینه ببینید!

 

امروزه حضور دستگاههای پیشرفته در تمام موارد پزشكی جز لاینفك این علم به شمار میاید.حضور تكنولوژی در زمینه اعصاب و روان از جنبه های مختلفی اهمیت بیشتری دارند.زیرا باعث سهولت درمان بسیاری از بیماریها شده است. نیاز به این مهم با تلاش جمعی از روانشناسان متخصص كشورمان و با وارد كردن دستگاههای پیشرفته برطرف شده است. سلامت نیوز در این رابطه با دكتر رستمی مدیر عامل این مركز گفتگوئی انجام داده كه در ادامه میخوانید. مركز تخصصی روانشناسی و روان پزشكی اتیه  با توجه به نیاز های روز افزون در زمینه های روان شناسی اقدام به شناسایی و وارد کردن تکنولوژی های مرتبط با تشخیص و درمان بیماریهای اعصاب و روان کرده است .
این مركز در سال 1385 شروع به فعالیت و در سال 1386 اقدام به جذب بیمار به صورت درمان حرفه ای كرده است.گروه پزشكان این مركز كه شامل 15 متخصص روان شناس است و مهارت خود را طی دوره های تخصصی در داخل و خارج از كشور و از طریق آزمونهای آنلاین كسب كرده است طی هفته گذشته با برگزاری همایشی با همكاری گروه روانشناسی دانشگاه تهران اقدامات پژوهشی خود را تعجیل بخشید و ان را به همگان معرفی كرد .
در گذشته تنها روش تشخیص اختلالات اعصاب و روان بر مبنای مصاحبه و آزمون های قلم و کاغذی بوده یکسری تستهای به شخص داده می شد. براساس تست مشخص میشد كه فرد دارای اختلالات روانی هست یا نهدر همین راستا ادعای شخص مبنی بر اختلالات تائید و یا رد میشد. از معایب این روش آن است كه ممكن است تمارضات فردی بر نوع تشخیص اثر گذاشته و فرد بتواند حالت خود را بهتر یا بدتر جلوه بدهد.
نوع دیگردرمانهای موجود روان درمانی بر اساس صحبت و روانكاوی و دارو میباشد. به واسطه نوع نگاهی که  مردم دارند،مورد پذیرش قرار نگرفته و بیماران به راحتی راضی به پذیرش درمان نیستند ،چرا كه از عوارض و مشکلات ناشی از مصرف دارو واهمه دارند.
این تكنولوژی بدون وابستگی به عملكرد فرد اختلالات را تشخیص داده و در زمینه بهبود آن اقدام میكند. مطابق با به روز ترین متدهای دنیا بدون مصرف دارو اختلال تشخیص داده شده و در مراحل بعدی اقدام به درمان آن میكند.به گونه ای كه فقط امواج ناشی از مغز را به فرد بیمار به صورت بازیهای كامپیوتری در مانیتور نمایش داده تا فرد امواج مغز خود را در کامپیوتر مشاهده كرده و ببیند  آیا امواج طبیعی است یا غیر طبیعی و در صورت غیر طبیعی بودن امواج به فرد بیمار كمك میشود كه آنها را به حد نرمال برساند.
این تکنولوژی مانند آیینه است با این تفاوت که شخص صورت خود را نمی بیند بلکه عملکرد مغز خود را مشاهده می کند.

 

منبع:سلامت نیوز(مجله پزشکی جمهوری اسلامی ایران)